Inspirujący Egipt. Jakimi urokami zachęca wypoczywających?

Wczasy nad Morzem Śródziemnym jest marzeniem wielu urlopowiczów. O odpoczynku w słonecznej Italii, śladem starożytnych Greków lub na francuskim lazurowym wybrzeżu marzą tysiące pracujących przez rok turystów. Nawet kilka dni spędzonych nad Morzem Śródziemnym pozwala odreagować coroczne trudy i przystąpić do nowych wyzwań ze wzmożoną siłą.

egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Preferowane kierunki, trasy? Jeśli planujemy wczasy w europejskiej części akwenu mamy do wyboru podróż do celu sposobem lądowym. Wszelkie niewygody minimalizują zaoszczędzone pieniądze za bilet. Odpoczywającym z większymi zasobami portfela pozostają loty. Kupno biletów, parę godzin na lotniskach i już jesteśmy w jednym z południowych krajów Europy.

Rejs za śródziemnomorski akwen, zmusza nas do wybrania lotu i… każe brać pod uwagę ryzyko. Ma to związek z niestabilnością polityczną w tamtym rejonie świata. Dla ceniących każdą chwilę podróży w grę wchodzi również wycieczkowy rejs między kontynentami. Trasy na Egipt, Ziemię Świętą, czy Turcję są najpopularniejszymi we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Zwolenników szybkiego rejsu do miejsca docelowego zainteresują jedynie linie lotnicze. Jeżeli w grę wchodzi Egipt czy pozostałe kraje Afryki przy akwenie śródziemnomorskim mamy pokaźną liczbę przewoźników powietrznych. Sami wybieramy standardy: od tańszych przewoźników po faktycznie ekskluzywny lot.

Ojczyzna Kleopatry posiada większość zabytków w delcie Nilu. W tropikach zwrotnikowego słońca zahaczymy o historyczne ośrodki (Kair, Aleksandria), będziemy zachwycać się najsłynniejszymi budowlami starych wieków – piramidami. Podróż dromaderem, czy zanurkowanie w super słonym Morzu Czerwonym – to tylko niektóre z atrakcji dla turystów, którzy odwiedzają Egipt (eccoholiday.com/kraj/egipt/).

Im dalej od obu mórz Egipt (szczegóły w podanym źródle) staje się suchą pustynią. Z wielkomiejskiego zgiełku w delcie Nilu przemierzamy obszary tubylców -Beduinów na wielbłądach i sporadyczne oazy jakiegokolwiek życia. W te rejony większość turystów się nie zapuszcza. Nie są przyzwyczajeni na taką dawkę słońca i rzeczywiste braki wody pitnej.

Dla zwykłych turystów docelowo Egipt pozostanie życiodajnym trójkątem na północy, starożytną Aleksandrią, sfinksami i nurkowaniem. To dla nich tysiące Europejczyków zmierzają do Egiptu.