Jak założyć hostel?

Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Wahasz się, gdyż trwoży cię konieczność oczekiwania na pozwolenie czy też koncesje? Możesz tego uniknąć, zakładając hostel.

W przypadku tej usługi, niezbędne jest wyłącznie zdobycie korzystnej opinii kontroli sanitarnej jak też przeciwogniowej. Następną czynnością podczas zakładania hoteliku będzie wpisanie nowej firmy do ewidencji, prowadzonej poprzez odpowiedni organ państwowej administracji (wójt, prezydent lub burmistrz). W składanym podaniu należy zamieścić kompletne dane posiadacza obiektu, adres i nazwę obiektu, opinią służb budowlanych, przeciwpożarowych i sanitarnych oraz rodzaju hotelowej kategorii (hotelik, motel).

Zaintrygował Cię taki wpis i musisz odnaleźć podobne teksty? Kliknij zatem ten link oraz sprawdź więcej porad pod linkiem (https://2sport.pl/skating/rolki)!

Obiekt taki musi być przygotowany komfortowo, ze stosowną ilością miejsc noclegowych. Na mocy regulacji hostelem możemy więc nazwać także inne zakłady usługowe, wyświadczające podobne usługi, a więc pensjonaty, zajazdy. Podział ten nie tyczy się prawnych aspektów, a standardów usług, oferowanych w każdym z tychże punktów. Spędzić noc (często za darmo) możesz również w domach studenckich i bursach i w noclegowniach jak też przytułkach, jednak żadne z tych miejsc nie jest hostelem, a tylko „obiektem podobnym”, ponieważ usługi noclegowe nie są podstawą ich działań.

hotel spa

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com
Regulacja zastrzega także, że konieczne jest, ażeby posiadacz bądź dzierżawca hotelu, w należycie widocznym miejscu na obiekcie ulokował nazwę, na przykład hotel SPA.

W punkcie recepcyjnym hoteliku powinna znajdować się dokładna rozpiska cen jak też istotnych informacji o hostelu. W każdym obiekcie tego typu, gość powinien mieć dojście do bieżącej wody ciepłej i zimnej, a w pokoju koce i rączniki.