Jak interesująco planować zimowy odpoczynek za granicą naszego kraju?

Ostatnio można by zauważyć wzrost turystycznych wyjazdów do kraju, o jakim będzie mowa w niniejszym tekście. To akurat zimą obszar ten odnotowuje olbrzymie oblężenie.

Kiedy Stary Kontynent pokryty jest lodem, ten kraj rozkwita w pełnym słońcu.
Tajlandia jest położona w południowo-wschodniej Azji. Tam od listopada aż do lutego utrzymuje się pora gorąca i sucha, która jest bardzo miła dla turysty. Nie jest tak upalnie jak w okresie letnim oraz co najbardziej istotne, nieczęsto pada deszcz. Mówiąc krótko jest to doskonała pora na przechadzki po malowniczych plażach i po porośniętych bujną roślinnością łąkach, zwiedzanie niezwykłych świątyni buddyjskich oraz poznawanie egzotycznej kultury oraz smaków odległej Azji.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści owego wpisu, to do zobaczenia (https://2sport.pl/) jest również następna witryna, gdzie znajdziesz masę szczegółów na ten temat.

W Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku. Jeśli zatem marzy nam się odpoczynek z dala od zimy, miesiące zimowe to idealny czas, by zaplanować urlop oraz spędzić słoneczne wakacje w Tajlandii.

tajlandia

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Optymalna pora na wyprawę do Tajlandii zaczyna się w listopadzie oraz może trwać do końca lutego. Właśnie w tym czasie można cieszyć się pełnym słońcem, względnym brakiem deszczu i przyjemną dla zwiedzania i odpoczynku temperaturą. Jeżeli chodzi o opłaty w Tajlandii, to one nie idą w parze z idealnymi warunkami pogodowymi. Wręcz odwrotnie, mieszkańcy Tajlandii właśnie w tym okresie podbijają stawki, gdyż czują koniunkturę, kiedy to do ich państwa przyjeżdża największa ilość turystów. Jednak najdrożej zapłacimy w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Do Tajlandii najkorzystniej byłoby pojechać w lutym, aby zagwarantować sobie niedrogie wakacje. Dobrze jest też uprzednio zarezerwować bilet oraz wypatrywać promocji biletów na samolot. Promocje te mogą trwać przez cały rok.