Wakacje w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć

Wizyta w Hiszpanii to tylko pozytywy, w końcu to kapitalny klimat, wszędobylskie słońce, smakowite jadło a także generalnie dobry nastrój.
Jednakże nawet w czasie wczasów zdarzają nam się sytuacje delikatnie mówiąc frustrujące, wynikające nie z animozji, złego wychowania czy też braku manier u jednych czy też drugich ale tylko i wyłącznie z różnic kulturowych pomiędzy Polakami a Hiszpanami jak też reguł panujących w obu państwach.

Jeżeli zatem wyjeżdżacie do Hiszpanii a także chcecie uniknąć niekoniecznego stresu w restauracji, aptecznym punkcie albo w kolejce do autokaru, zapoznajcie się z naszym zwięzłym poradnikiem.
hiszpania

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
ekwipunek

Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc w Hiszpanii musicie się wybrać na jarmark a więc mercadillo albo rastro, na tym ostatnim odnajdziecie na ogół starocie, rzeczy używane bądź po okazyjnych kosztach. Na targu skosztujecie prawdziwej hiszpańskości, posłuchacie ośmielających do zakupów zbywców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami gdyż propozycja warzyw, owoców a także owoców morza zachwyca. Na kramach z reguły wiąże kolejka bądź „se pide a la vez” a wówczas najlepiej poszukiwać kontaktu wzrokowego ze sprzedawczynią po czym oczekiwać aż spyta: „¿Qué te pongo, guapa?”

By wejść do autobusu musicie ustawić się w ogonku oraz zaufajcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autobusu wkracza się przednim wejściem, zaś biletów na autokary miejskie nie kupuje się w kioskach a u kierowcy.

Trzeba mieć ze sobą nieduże nominały albowiem kierowca może po prostu nie chcieć sprzedać biletu. Autobusy nie zatrzymują się na każdym jednym przystanku, dlatego prozaiczny fakt, wciśnięcia guzika STOP kiedy potrzebujecie wysiąść jest niezwykle ważny.

Jeżeli omawiany wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.astorhotel.pl/szkolenia-konferencje/), który prezentuje analogiczne kwestie.

br>
Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis symulator f1, a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które również będą ciekawe.

Właśnie taka jest Hiszpania.