Jak wyekwipować salon w bloku?

Mieszkanie w bloku częstokroć łączy się z małymi, skomplikowanymi do zagospodarowania przestrzeniami. Wcale jednakże nie musi tak być, starczy wyłącznie troszkę wyobraźni, aby zmienić nasze nie zawsze duże M w przestronne pomieszczenie.

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzyjają temu zarówno trendy popularyzujące powierzchnie otwarte, jak również sam rynek nieruchomości oferujący zoptymalizowane pod względem eksploatacji „m”, a zatem takie w których zona dzienna zostaje zupełnie zintegrowana.

Wiele ludzi szuka ciekawych danych na ten temat problem. Trafnym wyjściem będzie wejść na nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Podejścia owe pozwalają nawet w najmniejszy wnętrzu cieszyć się wolną powierzchnią. Kiedy tylko ergonomicznie ją zagospodarujemy, efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.

Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od ścian. Ich odcień znamiennie wpłynie na wzrokowy odbiór naszej dziennej przestrzeni. W apartamentach, szczególnie tych o niedużym metrażu preferowana będzie jasna kolorystyka, jaka wizualnie zwiększa przestrzeń. Białości, beże jak też tak modne w owym sezonie szarości sprawdzą się w tej roli doskonale. Jeśli jednak kochamy intensywne barwy, wyeksponujmy je na jednej ścianie. Do jej dekoracji możesz także użyć naturalnych materiałów – jak kamień czy cegła. Dodatkową sztuczką wizualnie powiększającą powierzchnię będzie biała tapeta o błyszczącym wykończeniu. Doskonale odbije ona światło. Nie zapomnijmy też o sofie. Mimo pozorów w małych salonach lepiej się sprawdzą narożniki, aniżeli klasyczne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, lecz też niesłychanie praktyczne.

Co więcej zapewniają jednakową liczbę miejsc siedzących co komplet wypoczynkowy, zaś narożniki z funkcją spania oferują przestrzeń taką samą jak przeciętnej wielkości łoże w alkowie oraz doskonały wypoczynek.