Jak efektywnie szukać noclegu na wczasy? Sprawdź, jak szybko można oszczędzić!

Wczasy zazwyczaj pochłaniają sporą część naszego budżetu – nic zatem dziwnego, iż najprawdopodobniej każdy z nas poszukuje różnego rodzaju oszczędności. Dzisiaj podpowiadamy, w jaki dokładnie sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na noclegach!
Odpowiedni termin rezerwacji

koszt

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest bez wątpienia prosta – żeby uzyskać najlepszą ceną, musisz rezerwować noclegi – https://coraltravel.pl/Grecja/Zakynthos/hotel/MAJESTIC-SPA/10056/40-1919-24FF.html – w innym czasie niż większość innych osób. Najlepiej niewątpliwie sprawdzą się opcje first minute, czyli noclegi rezerwowane z naprawdę sporym wyprzedzeniem. Czasem możesz mieć również szczęście do noclegów last minute, jednak pamiętaj, że decydujesz się na nie na własne ryzyko – nie zawsze uda Ci się upolować tak dobrą cenę jak sobie wymarzyłeś.
Korzystaj z porównywarek

Obecni w internecie można znaleźć kilka porównywarek cen hoteli, które bez wątpliwości będą pomoce w wyszukaniu najkorzystniejszej oferty. Dzięki tego rodzaju stronom łatwo znajdziesz interesujący Cię hotel w najniższej cenie bez konieczności przekopywania się przez tysiące stron z ofertami hoteli.
Negocjuj bezpośrednio z hotelem!
Nawet jeżeli znajdziesz już interesującą Was ofertę dzięki wyszukiwarkom, niewątpliwie musisz skontaktować się także z hotelem.

Pamiętaj, iż rezerwowanie na stronie pośrednika wiąże się nieubłaganie z tym, iż pośrednik otrzymuje za Ciebie prowizję – być może więc hotelowi będzie bardziej opłacać się sprzedać Ci miejsce noclegowe za jeszcze mniejszą cenę jeśli dzięki temu uniknie wymogu dzielenia się swym zyskiem z pośrednikiem? Zawsze z pewnością dobrze próbować negocjować noclegi i ich koszty bezpośrednio z hotelem.