Praca w recepcji hotelowej – sprawdzamy, jak naprawdę wygląda to od kuchni

Jeżeli myślisz o pracy recepcjonistki w hotelach, prawdopodobnie wydaje Ci się ona całkiem nudna – co wręcz może być ciekawego w obsłudze gości hotelu, a jednocześnie mało angażująca – w większości przypadków wydaje nam się, iż recepcjoniści właściwie nic nie robią i nie mają żadnych zadań, więc ich dzień pracy zwykle upływa przykładowo na czytaniu książek.

wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem okazuje się, iż nic mocniej mylnego – praca recepcjonistki może być ogromnie wymagająca!
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym dokładnie to polega?
więcej szczegółow

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraź sobie, że praca (sprawdź także – kwartery pracownicze katowice) recepcjonisty to niewątpliwie znacznie więcej niż tylko to, co można zaobserwować na zewnątrz – czyli wydanie gościowi karty do pokoju i odebranie jej od niego po wymeldowaniu.

Jeśli szukasz zajmujących informacji na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona, na której przeczytasz informacje, które Cię zaintrygują.

Recepcjoniści zwykle mają w komputerze specjalistyczne oprogramowanie hotelowe, która pomaga im zarządzać chociażby korespondencją e-mail – do jednego hotelu co dnia może wpływać nawet kilkaset e-maili z zapytaniami o konkretne daty i ceny najmu pokoju! Aby sprawnie tym wszystkim zarządzać, niezbędne jest nie tylko szybkie odpowiadanie na pojedyncze wiadomości, lecz również oprogramowanie hotelowe typu PMS, które pozwoli uniknąć pomyłek typu podwójnej rezerwacji tego samego pokoju na tę samą datę.

Zachcianki gości
hotele o wyższym standardzie chełpią się także tym, iż recepcjoniści spełniają wszystkie życzenia gości hotelu. Dla typowego recepcjonisty nie jest bynajmniej niczym nadzwyczajnym zamawianie jedzenia w środku nocy lub taksówki na lotnisko.

Jednocześnie taka osoba musi dysponować wielką ilością informacji na temat na przykład komunikacji miejskiej czy zabytków w danym mieście – nie da się wszak zaprzeczyć, iż recepcjoniści zwykle traktowani są jako doskonałe źródło informacji. Bycie recepcjonistą to na pewno może być wyjątkowo wyczerpująca praca!