Praca w recepcji hotelowej – sprawdzamy, jak naprawdę wygląda to od kuchni

Jeśli myślisz o pracy recepcjonisty w hotelach, najprawdopodobniej wydaje Ci się ona dość nudna – co wręcz może być interesującego w obsłudze gości hotelowych, a równocześnie mało angażująca – w większości wypadków wydaje nam się, iż recepcjoniści właściwie nic nie robią i nie mają najmniejszych obowiązków, więc ich dzień pracy zwykle upływa przykładowo na czytaniu książek.

Continue reading >Praca w recepcji hotelowej – sprawdzamy, jak naprawdę wygląda to od kuchni

Jeżeli myślisz o pracy recepcjonistki w hotelach, prawdopodobnie wydaje Ci się ona całkiem nudna – co wręcz może być ciekawego w obsłudze gości hotelu, a jednocześnie mało angażująca – w większości przypadków wydaje nam się, iż recepcjoniści właściwie nic nie robią i nie mają żadnych zadań, więc ich dzień pracy zwykle upływa przykładowo na czytaniu książek.

wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okazuje się, iż nic mocniej mylnego – praca recepcjonistki może być ogromnie wymagająca!
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym dokładnie to polega?
więcej szczegółow

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraź sobie, że praca (sprawdź także – kwartery pracownicze katowice) recepcjonisty to niewątpliwie znacznie więcej niż tylko to, co można zaobserwować na zewnątrz – czyli wydanie gościowi karty do pokoju i odebranie jej od niego po wymeldowaniu. Recepcjoniści zwykle mają w komputerze specjalistyczne oprogramowanie hotelowe, która pomaga im zarządzać chociażby korespondencją e-mail – do jednego hotelu co dnia może wpływać nawet kilkaset e-maili z zapytaniami o konkretne daty i ceny najmu pokoju! Aby sprawnie tym wszystkim zarządzać, niezbędne jest nie tylko szybkie odpowiadanie na pojedyncze wiadomości, lecz również oprogramowanie hotelowe typu PMS, które pozwoli uniknąć pomyłek typu podwójnej rezerwacji tego samego pokoju na tę samą datę.

Zachcianki gości
hotele o wyższym standardzie chełpią się także tym, iż recepcjoniści spełniają wszystkie życzenia gości hotelu.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy zatem do przelogowania się do kolejnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://migdaltrans.pl/oferta/wynajem-autokarow).

Dla typowego recepcjonisty nie jest bynajmniej niczym nadzwyczajnym zamawianie jedzenia w środku nocy lub taksówki na lotnisko.

Jednocześnie taka osoba musi dysponować wielką ilością informacji na temat na przykład komunikacji miejskiej czy zabytków w danym mieście – nie da się wszak zaprzeczyć, iż recepcjoniści zwykle traktowani są jako doskonałe źródło informacji. Bycie recepcjonistą to na pewno może być wyjątkowo wyczerpująca praca!