Zwiedzamy Kenię

Ekskursja do serca Afryki zagwarantuje wiele atrakcji oraz niezwykłych wspomnień.
Kenia to doskonałe miejsce na wypoczynek. Potrzebujesz wygrzać się na plaży? W takim przypadku najbardziej spodobają Ci się otoczenia Mombasy.

Tamte kurorty zadowolą nawet najbardziej wybrednych tułaczów. To perfekcyjne miejsce dla entuzjastów nurkowania. Pod taflą wody odkryjemy bajkowe rafy koralowe a także przeróżne odmiany egzotycznych rybek. Niezapomnianą atrakcją może być eskapada na spotkanie z delfinami. Wspólna kąpiel z tymi łagodnymi istotami to prawdziwa frajda! Na sprawunki ruszaj do stolicy kraju. W Nairobi każdy wędrowiec znajdzie coś dla siebie. Stragany uliczne zachwycają rękodzielnictwem, najpiękniejszy jest jarmark Maasai Market, na jakim kramarzą kolorowo przyodziani przybysze z okolicznych wiosek. Kupisz od nich bransolety i paciorki, a także aromatyczne przyprawy. Spróbuj w tym miejscu także miejscowych przysmaków, egzotycznych ryb oraz bardzo słodkich legumin.
pokój na wynajem

Autor: Jennie
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą atrakcją Kenii są na pewno wyprawy na safari. W okolicy Nairobi odnajdziesz liczne parki przyrody i rezerwaty, w jakich są one aranżowane. Podróż odbywa się w celowo przystosowanym do tego samochodzie terenowym pod okiem lokalnego przewodnika. Na admiratorzy gór oczekuje wulkaniczny górski masyw Kenia (dalej). Wspinaczka – alpinlife.pl – na powyżej 5 tysięcy metrów to autentyczne wyzwanie, sprostanie mu jest możliwe wyłącznie pod okiem obeznanych alpinistów.

Natomiast jadąc ku granicy zachodniej państwa odkryjesz niezwykłe jezioro Wiktoria. Bezmiar wód przywodzi na myśl troszeczkę toń morską i jest jednym z najogromniejszych zbiorników pitnej wody w całej Afryce!