Który słynny obraz filmowy był nakręcony między innymi w Toruniu oraz co ponadto mogłoby zaproponować to miasto?

W naszym kraju jest dużo starych i pięknych miejscowości. Dlatego też zamiast wyjeżdżać gdzieś na inny koniec świata, może korzystniej i taniej byłoby zwiedzić jedno z krajowych miast.

Continue reading >Który słynny obraz filmowy był nakręcony między innymi w Toruniu oraz co ponadto mogłoby zaproponować to miasto?

W Polsce znajduje się wiele wielowiekowych oraz ślicznych miejscowości. Dlatego też zamiast jechać gdzieś na drugi koniec świata, może lepiej oraz taniej byłoby odwiedzić jedno z krajowych miast.

Doskonałym przykładem może być miasto, które słynie nie tylko z tego, że żył tam Mikołaj Kopernik, lecz także ze swoich legendarnych już pierników.
Jednak jeśli ciekawią Cię takie krótkie wycieczki Toruń może zaproponować o wiele więcej. Jest tam np.

Czy komentarze ze strony były o tyle inspirujące, że masz chęć napisać swój? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka pomoc.

przepiękna nadwiślańska panorama miasta. Jest tam zbudowany specjalny punkt widokowy naprzeciw Bramy Mostowej (na wyspie Kępa Bazarowa). Należałoby wspomnieć, że w okresie letnim pływa w tamtym miejscu łódź turystyczna pod nazwą „Katarzynka”, która jednorazowo zabiera ok. dwadzieścia osób, więc możesz wziąć ze sobą kilku swoich przyjaciół. Czy jest lepsze miejsce na Centrum Astronomii? 2 h pełne gwiezdnych odczuć zagwarantują Ci niezapomniane przeżycia.

wymagania

Źródło: http://www.eccoholiday.com
Miłośników wielkiego ekranu z pewnością zainteresuje również fakt, że Toruń pełnił rolę planu filmowego dla mnóstwa słynnych produkcji filmowych. To tam między innymi był kręcony słynny „rejs”. Obecnie przeróżne biura podróży urządzają wyjazdy do tego miasteczka. Można w czasie nich wspólnie z przyjemnym i profesjonalnym przewodnikiem pozwiedzać miasto oraz jego okolice. Naturalnie dla osób, które pragną dokładniej poznać to miejsce (a naprawdę należałoby to zrobić), możliwe są również wycieczki kilkudniowe.

W ofercie biur podróży są gotowe uzgodnione trasy, np. średniowieczna albo śladami Kopernika. Ciekawą nowinką jest to, że miłośnicy starych tramwajów również znajdą tutaj coś dla siebie.