Jaka szkoła – integracyjna czy też zwykła?

Jaką szkołę wybrać dla malucha – zwykłą czy może integracyjną? To niełatwa jak też ważna decyzja. Na czym polega nauczanie integracyjne?
Dla kogo są integracyjne klasy? Dla uczniów nie w pełni sprawnych.

spływ

Autor: Wendy Cutler
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz czy tylko? Wielu rodziców zdrowych maluchów szczególnie zabiega o zapisanie potomka do integracyjnej klasy. Dlaczego? Mówią, że w klasie integracyjnej maluchy nauczą się akceptacji a także szacunku dla drugich, niezależnie od ich wiedzy, sprawności i wyglądu. Pragną bowiem, ażeby ich dzieci były nie tylko asertywne, lecz też pełne empatii. Idzie zatem o integracje z kalekimi dziećmi.
Jak przedstawia się normalny dzień? Zdarza się, iż w integracyjnej klasie dzień jest inny aniżeli w zwyczajnej klasie, albowiem więcej się w niej dzieje – poniekąd – obok nauki. Bywa, iż jest po prostu więcej hałasu jak też rozgardiaszu. Nieraz zdrowe dziecko poświęcić musi swoją wygodę na rzecz osoby nie w pełni sprawnej. W integracyjnej klasie zawsze należy myśleć o potrzebach i możliwościach kalekiego kolegi albo koleżanki, chociażby przewidując zawody sportowe, wycieczkę za miasto bądź do kina. Dzieci niepełnosprawne są pod opieką pedagoga szkolnego, ale nie oznacza to, iż nie będą wywoływane do tablicy przez prowadzącego nauczyciela.

Jeśli masz zamiar poznać ten temat bardziej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w tekście (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa%20Alam/hotel/BLUE_REEF_RED_SEA/11322/40-4463-24FF.html) artykułu, który przeczytasz pod tym linkiem.

Maluchy zdrowe z kolei zawsze mogą liczyć na pomoc pani pedagog.

Trzeba pamiętać, iż w integracyjnej klasie każdy z uczniów będzie miał takie same obowiązki oraz prawa z zastrzeżeniem, iż każdy jest osobowością mającą odmienne możliwości psychofizyczne.

Jeśli szukasz dodatkowych wiadomości na analizowany w tym miejscu problem, to z pewnością znajdziesz więcej pod linkiem (http://rd-car.pl/wypozyczalnia-przyczep-lawet-gorzow-wielkopolski/)!

Klasa integracyjna to dobry wybór.