Wymarzony wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

Dla większości osób wycieczka gdziekolwiek to niewątpliwa przyjemność. W końcu często na co dzień nasze bytowanie jest raczej szare. Chodzimy do tej samej pracy, wykonujemy podobne zadania, spotykamy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeśli zatem chcemy odrobinę się oderwać od rzeczywistości, coś odmienić, wnieść do swojego życia mały choć powiew świeżości – bezsprzecznie dobrze gdzieś wyjechać. Gdzie? To już kwestia indywidualna. Każdy z nas ma w końcu pod tym względem nieco inne oczekiwania. Niektórzy z nas lubią podróże krajowe, inni poza Polskę.

rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com

Jedni kochają morze, inni góry, kolejni oglądanie zabytków. Każdy zatem powinien wybrać to, co go wyjątkowo relaksuje oraz sprawia mu wiele radości. Wybór właściwego miejsca nie jest łatwy. Lecz gdy już go dokonamy, wciąż jeszcze sporo przed nami.

Zobacz dodatkowo szczegóły w tekście (http://www.junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/), z pewnością uznasz, że faktycznie warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i wejdź tutaj!

Teraz musimy przecież wszystko zaplanować, zorganizować. Zależnie od tego, gdzie jedziemy, sporządźmy listę potrzebnych do zabrania przedmiotów i spakujmy się. Zawartość naszego plecaka może być bardzo odmienna. Jeśli jedziemy w grudniu, na pewno znajdą się w nim buty męskie zimowe- Jeżeli jednakże w ciepłych miesiącach – zamiast nich zapakujemy raczej strój kąpielowy. Podobnie jeśli jedziemy w góry, włożymy obuwie turystyczne, ale nad morzem raczej bardziej nam się przyda zapas ręczników. Należy również zadbać o rower i nabyć niezbędne części.

Jednak pakowanie to właściwie dopiero końcowy etap. Zaczynamy zaś od czegoś zupełnie innego, czyli właśnie od wyboru celu i terminu podróży. Jeśli jedziemy sami, jest to stosunkowo proste, gdy jednak z kimś – już mniej. Tutaj musimy dostosować się przecież do innego człowieka, iść na kompromisy, czasem liczne. Z drugiej strony podróż z inną osobą to zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort. W przypadku problemów zawsze będziemy mogli na kogo liczyć. Jeśli więc jesteśmy raczej początkującymi podróżnikami, zawsze warto wziąć kogoś ze sobą- oficjalne źródło

góry

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy też o tym, aby w miarę wcześnie zaplanować, który środek transportu wybierzemy oraz w jakim miejscu będziemy nocować. Jeżeli zostawimy to na ostatnią chwilę, możemy się niemiło zawieść. Często wtedy okazuje się, iż wszystkie bilety lub też miejsca noclegowe zostały już wyprzedane oraz czeka nas nerwowe szukanie jakiejś innej możliwości.