Wsłuchaj się w szum morza, poczuj ducha miast , rozkoszuj się barwami przyrody, uwolnij wyobraźnię poszukiwacza

Miękki piasek, parasol i leżak… Powoli przychodzi letnia pora. Klimat letniego wypoczynku sprawia, że coraz częściej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj zdumiewający, obdarowany cudownymi i różnorodnymi krajobrazami.

kliknij tutaj

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z wakacjami bez wątpienia najbardziej kojarzy nam się Bałtyk (strona). Najważniejszym wabikiem ściągającym turystów na północ kraju jest Morze Bałtyckie- patent żeglarski. Największa liczba rodaków decyduje się na spędzenie wakacji na piaszczystych plażach nagrzanych letnim słońcem. Popularna w kraju kraina turystyczna, co roku zachwyca swoimi walorami turystów, którzy decydują się odpocząć nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga wyjątkowy klimat i świeże powietrze nasiąknięte leczniczym jodem.

Z każdej przystani możemy wypłynąć w morze połowić ryby (haczyki karpiowe z włosem) lub wynajmować odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje szeroki wachlarz sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za centrum sportów wodnych uchodzi Sopot, w którym organizuje się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których na największą uwagę zasługują Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać żaglówkami, skuterami wodnymi, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- buty żeglarskie. Nie sposób przegapić ciekawych atrakcji, które systematycznie pojawiają się w dużych miastach Wybrzeża Bałtyku. Wyliczyć można np. przeprowadzany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujący jest także Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie wybrzeże Bałtyku uważane jest za jedno z piękniejszych w Europie. Ochoczo wybierane przez Polaków, którzy odnajdą tam przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym wczasowisku, znajdują się kilometry szerokich brzegów, na których odszukanie odosobnionego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych drogach łączących poszczególne kurorty rozmieszczone są parkingi i wyznaczone ścieżki, którymi można dostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma tłumów, zgiełku i zażywanie słonecznych kąpieli w swobodnej atmosferze jest bardzo przyjemne.