Jak to jest z tymi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać większą ilość pieniędzy? A jak nie, to dlaczego?

Dziś jest szczęśliwy dzień. Jak co miesiąc pracodawca przelewa nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie popsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi opłacić podatek za zatrudnianie pracownika (nazwany dla pozorów ZUS-em). Później, gdy już kilkaset złotych przeznaczył na swoją część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić kolejną część składki za to, że pracujesz jak i oczywiście następny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę jedynie z tej drugiej części, ponieważ tak pisało w umowie. Natomiast prawda jest taka, że otrzymując co miesiąc dajmy na to – jakieś 1500 złotych – pracodawca zapłacił za za pracownika prawie dwa taką kwotę. Co dostajesz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em dostaniesz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w razie zdarzeń losowych. –Więcej: info o pitach–W ramach składki NFZ otrzymasz miesiące, a nawet lata czekania na usługi lekarskie. W zamian za płacenie podatku od dochodu będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy oprócz tych „korzyści” jest coś dodatkowego między wydatkami pracodawcy na zatrudnionego, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie można zapominać o podatku VAT, który także obniża wartość wynagrodzenia netto. Gdy kupujemy benzynę do samochodu, alkohol, standardowe produkty spożywcze, cały czas jesteśmy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

nie wszyscy zwracamy na to uwagę, ale faktem jest, iż podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach połowy naszych pieniędzy zapewnia nam niskiej jakości pomoc lub takie których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy w świetle tych faktów zatem powinniśmy własne rozgoryczenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do ”niedobrego pracodawcy”? To nic nam nie da, rozliczenie podatku oraz inne obowiązki są stałą częścią naszego życia, a już na pewno wtedy, gdy prowadzimy własną firmę.

Jeżeli zastosowana w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu adwokat częstochowa inne tego typu porady – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Tak naprawdę, już od samego początku możemy tego doświadczyć, już od zarejestrowania naszego przedsiębiorstwa w odpowiedniej placówce.

Odkryj więcej

Należy pamiętać o wszelkich formalnościach, o różnych obowiązkach, jak numer krs, nie można przy tym niczego przeoczyć. Może to skutkować nieprzyjemnościami także w późniejszym czasie.

Gdy już przeczytasz zamieszczony tutaj wpis, nie mniej atrakcyjna okaże się ta pełna notka (https://acana.com.pl/karma/czym-karmic-seniora/), gdyż posiada zbliżone dane na ten temat.

Musimy pogodzić się z taka sytuacją, iż oprócz przysługujących nam praw mamy też swoje obowiązki do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest wspomniany podatek.