Gdańsk jako doskonałe miejsce na krótszy i długi wypoczynek. Co warto obejrzeć?

Planujmy wyjazd na weekend, a może na dłuższy czas? Jak zwykle jest taki sam dylemat, a mianowicie gdzie pojechać? Chcemy odpocząć, lecz oczywiście nie chcielibyśmy się nudzić. Chcemy poczuć trochę inny niż zwykle, urlopowy nastrój, by chociaż na chwilę oderwać się od naszych codziennych spraw i obowiązków. Co będzie dobrym wyborem? Które miejsce może spełnić nasze oczekiwania? Gdańsk doskonale sprawdzi się i na weekendowy wypad jak również na długi pobyt, bo nie sposób się tam nudzić.

Zazwyczaj wybierając się gdzieś chcielibyśmy, aby to miejsce było ciekawe jak i żeby było choć trochę blisko natury. Gdańsk atrakcje może zapewnić zarówno jeśli chodzi o zwiedzanie miasta,

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com

jak również wypoczynek na plaży. Bliska odległość morza sprawia, że szybko można znaleźć się na plaży, wylegując się do woli dajmy na to po długim zwiedzaniu miasta.

Zobacz, czy następny link (https://muzeum1939.pl/sciezka-edukacyjna-na-westerplatte/4357.html) jest tym, czego teraz szukasz. Na pewno bardzo może pomóc Ci w Twoim projekcie, który teraz robisz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

A oglądać jest co, gdyż jeśli dobrze poznamy już sam Gdańsk, jest jeszcze całe Trójmiasto i bliska okolica. Natomiast wracając do samego Gdańska, na pewno trzeba zacząć od Starego Miasta. Bardzo przyjemnie jest pospacerować ulicami Długą i Długim Targiem. Będzie można się zanurzyć w atmosferę miasta pełnego gotyckich, renesansowych oraz barokowych zabytków. Na małej przestrzeni jest niesamowicie duże nagromadzenie architektonicznych perełek. Jeśli chcemy przywieźć jakąś pamiątkę z wyjazdu, warto zajrzeć na ulicę Mariacką, gdzie odnajdziemy całe mnóstwo ciekawych rzeczy z bursztynu, galerii sztuki i dużo innych sklepików z pamiątkami.

Gdańsk

Autor: Philippe CLABOTER
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze też udać się do części Gdańska zwanej Oliwą, prócz dużego Parku Oliwskiego imienia Adama Mickiewicza, można zobaczyć tam przepiękną katedrę, jaka jest najdłuższym kościołem w Polsce. Główna nawa liczy sobie aż 107 metrów na długość. Oprócz samej budowli warte zobaczenia są też organy, jakie prócz dużego zakresu rejestrów, są też pięknie ozdobione postaciami aniołów. Dobrze będzie sprawdzić kiedy odbywają się najbliższe koncerty na organy, ażby posłuchać tego niesamowitego instrumentu na żywo.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż też ta pełna treść zafascynuje Cię całkowicie, więc zobacz to!

Po zwiedzaniu miasta można wybrać się na jedno z kąpielisk nad morzem, przykładowo Stogi, jeśli nie przeszkadza nam tłum, lub Jelitkowo, gdzie będzie zdecydowanie mniejsza ilość turystów. Jak widzimy, każdy znajdzie coś w tych okolicach dla siebie . Oprócz tego warto dodać, iż działająca sprawnie kolej, która łączy Gdańsk, Gdynię i Sopot pozwoli nam szybko przemieszczać się z miejsca na miejsca.