Jak umeblować hotelowy pokój?

Wystrój hotelu jest indywidualną kwestią każdego inwestora, jego gustu oraz możności pieniężnych. Najlepiej jeżeli zatrudni do tego architekta pomieszczeń. Jednakże warto, aby sam również wiedział, czego może oczekiwać oraz na co go stać. Aby sporządzić spójną estetycznie całość współgrać powinno ze sobą to co jest na podłodze, na ścianach, to co wisi na oknach a także leży na posłaniu. Jak to wszystko odpowiednio dobrać, tak żeby jeszcze do tego służyło długo?

meblehotelowe.wajnert.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne wnętrze hotelu jest jak nowoczesny człek. Musi być dobrze urządzone i odporne na błyskawiczne tempo toczącego się życia. Jednym z elementów wnętrza, jaki decyduje zarówno o jego atrakcyjności dla gościa hotelowego, jak także o bezpieczeństwie ekonomicznym hotelu, będzie wystrój ścian. Tak, jak zwracamy uwagę na odczucia połączone z przemieszczaniem się po różnych rodzajach posadzek (ich twardość), tak w przypadku ścian ważki jest dotyk, ich grafika a także kolor. Albowiem duża rolę w odczuciach gościa, jakie oddziałują na ocenę hotelu, odgrywa jego stan techniczny a także schludność, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór surowców dekoracyjnych pod kątem ich wytrzymałości użytkowej i łatwości w likwidowaniu potencjalnych zabrudzeń, takich jak ślady po obcasach, barwnych płynach, pomadce etc. (meble konferencyjne we Wrocławiu) Doświadczony przedsiębiorca hotelowy raczej oszczędza poprzez wykonanie optymalnego planu architektonicznego, odpowiednią organizację pracy bądź dobór dostarczycieli usług a także galanterii hotelowej używanej na co dzień, niż przez używanie jak najtańszych, a co za tym często idzie słabych jakościowo fragmentów wystroju wnętrza.Wyrobem, który jest najodpowiedniejszy do pomieszczeń hotelowych, są szerokie forniry ścienne. Forniry pozwalają szybko i względnie niedrogo tak ochronić ściany przed brudem oraz beztroską gości hotelowych, jak także nadać im szlachetny i gustowny wygląd, dostosowany do oczekiwanej przez nas grupy odbiorców. Mimo, że dzisiaj są tysiące rozmaitych rozwiązań materiałów wykończeniowych, okleiny ścienne zestawiają w sobie kilka bardzo ważnych cech.

recepcja

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Są prędkie oraz czyste w montażu, a zatem możemy je zainstalować w ostatnim nieomal momencie, a nawet możemy prowadzić prace już po otwarciu hotelu. Godziwej jakości okleiny można używać przez 10−15 lat bez konieczności konserwacji. W przypadku oklein winylowych, możemy je często myć miękkimi detergentami oraz ciepłą wodą czy alkoholem, jeśli poplamienia tego stosowanie oklein możemy bardzo precyzyjnie dobrać ich rodzaje do wyznaczonych stref. I tak na korytarzach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się okleiny winylowe na gruncie materiałowym o gramaturze powyżej 450 g/mkw bądź okleiny tekstylne, o gęstym utkaniu, z grubych przędz syntetycznych. Dobierając odcień forniry weź też pod uwagę to, jaki kolor mają meble recepcyjne.