Planujesz wyjazd w góry? Sprawdź, co powinieneś ze sobą zabrać!

Chodzenie po górach z pewnością jest jednym z najfajniejszych sportów jakie można sobie wyobrazić. Jeżeli Ty także złapałeś bakcyla wspinaczki wysokogórskiej i już teraz planujesz jakąś większą wyprawę w góry, bez wątpliwości musisz zapoznać się z naszym artykułem – dowiesz się z niego, jakie sprzęty będą Ci potrzebne w wysokich górach, a jakie można spokojnie zostawić w domu.

regulator temperatury

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzaj temperaturę!
Podczas wędrówek w wysokich partiach niewątpliwie ogromnie istotne jest regularne kontrolowanie temperatury swojego ciała. Wtedy przyda się regulator temperatury, dzięki któremu będziesz mógł sprawnie regulować temperaturę swojego ciała termometr rezystancyjny.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to wejdź na naszą kolejną stronę i dowiedz się ponadto czegoś interesującego o tym wpisie.

Dodatkowo regulator temperatury przyda się po prostu do mierzenia temperatury panującej w powietrzu – jeśli będziesz miał świadomość, jak wielce jest zimno, wówczas na pewno będziesz mógł szybciej reagować na wszystkie zmiany.

Kontroluj wysokość!
Podczas górskich wędrówek bardzo ważne jest również kontrolowanie wysokości, na jakiej się znajdujesz. Jeśli nie przyda Ci się do tego PH metr, na pewno musisz już zabrać jakieś narzędzie specjalistyczne do pomiaru wysokości, na jakiej się znajdujesz.

ph metr
Sporo jedzenia!
Będąc w górach powinieneś nieustannie dbać o swój bilans energetyczny. Jeżeli z powodu zimna lub wiatru stracisz za dużo temperatury, a co za tym idzie – także energii – wtedy zdecydowanie wyprawa nie będzie należała do udanych.

Nie zabieraj jednakże ze sobą na wyprawę kanapek z szynką – w takich przypadkach bez wątpliwości o wiele lepiej sprawdzą się różnego rodzaju żele energetyczne. Są znacznie lżejsze, a równocześnie potrafią dodać naprawdę sporo energii, co bez wątpliwości nie jest bez znaczenia.

Powiązany artykuł –