W jakim miejscu spędzić urlop na terenie Polski? Pieniny są doskonałe!

Wprawdzie do lata jeszcze niemało czasu, ale warto już dzisiaj pomyśleć o tym, gdzie udać się na swoje letnie wakacje. Aby czas ten był naprawdę udany, wcale nie należy od razu udawać się do Egiptu czy Włoch. Także na terenie naszego kraju nie brakuje idealnych na wakacje miejsc. Wśród nich obecne są Pieniny oraz leżąca u ich stóp Szczawnica – miejsce idealne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny położone są na południu Polski. To jedyne w Polsce góry, które mają tak niezwykły charakter. Ich ogromny urok tkwi w bardzo popularnym Przełomie Dunajca, który przepływa przez szczyty gór. Pieniny oferują naprawdę dużo nie tylko tym, którzy chcą urlop spędzić , wędrując po górskich szlakach. Miasta takie, jak Szczawnica to rozmaite pensjonaty oraz świetne atmosfera oraz cudowny klimat. Znajdujące się tutaj licznie pensjonaty Szczawnica oferuje w różnorodnych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Różne pensjonaty Szczawnica które oferuje przybywającym do niej turystom to miejsca idealne dla rodzin z dziećmi czy par, które poszukują odpoczynku i wyciszenia. Pensjonaty znajdują się na zaskakująco wysokim poziomie – panuje w nich porządek, a pokoje są bardzo dobrze urządzone. Znaleźć można pensjonaty, w których pokoje mają oddzielne łazienki oraz takie, w których łazienka jest wspólna na korytarzu. W tym drugim wypadku liczyć można na niższą cenę. Szczawnica to coś więcej niż tylko pensjonaty.

Ten proponowany wpis (http://www.transcom-system.com.pl/pl/rozwiazania/stadiony) zawiera wciągające informacje na prezentowany temat, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to zobacz to koniecznie.

Znajdują się tu także domki Pieniny zaś majestatycznie nad nimi górują. Chcąc znaleźć domek doskonały na nocleg, dobrze jest wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „domki Pieniny”. Bardzo szybko uda się nam otrzymać wiele wyszukiwań, dzięki którym wyszukanie idealnego domku naprawdę nie będzie trudne.

Przełom Dunajca jest bez wątpienia największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Każdy, kto decyduje się tu spędzać urlop powinien wybrać się na spacer drogą, która znajduje się przy samym Dunajcu. W czasie spaceru można obserwować tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to naprawdę ogromna atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym prowadzącym na Trzy Korony – to również wielki atut tego miejsca. Nie można zapominać również o słynnej Sokolicy, na której szczycie znajduje się najsłynniejsza sosna w Polsce. To ona umieszczana jest na znacznej części pocztówek z tego rejonu kraju.