Kaszuby – niedoceniony rejon Polski

Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który z punktu turystycznego przez dekady był niedoceniany. W ostatnich latach władze tamtego regionu robią wiele, aby pokazać niebywałe piękno tego miejsca.

jezioro

Trzeba przyznać, że robią to coraz lepiej, ponieważ Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze globtroterów z Polski. Warto tu przyjechać z paru powodów. Każdy najmniejszy zakątek tegoż regionu może oczarować nas swoimi cudownymi widokami. Malownicze rzeczki jak i jeziora to tylko część, czym te tereny mogą przekonać do siebie. Ponadto region ma do zaprezentowania niezmiernie oryginalną architekturę, której próżno szukać w innych częściach naszego kraju.

Kaszuby odwiedzane są przez wczasowiczów w szczególności w celu spokojnego wypoczynku. Jest to znakomite miejsce do takiej formy odpoczynku, albowiem nie brak tutaj jezior jak również dziewiczych obszarów, w które jak dotąd człowiek zbytnio nie ingerował swą aktywnością. Jednym z zakątków, który jest objętych szczególną ochroną jest Wdzydzki Park Krajobrazowy, który zostały utworzone dokładnie 30 lat temu. Najważniejszymi cechami parku są właśnie liczne jeziora a także obszary leśne, które znajdują się wokół nich. W Wdzydzkim Parku Krajobrazowym możemy podziwiać też 40 gatunków roślin, które znajdują się pod ochroną. Możemy tu spotkać też stada bobrów jak również sto trzydzieści innych typów zwierzyny.

ToKaszubynie Kaszuby przez lata były piękne, jednakże nie wykorzystywały swego potencjału z racji mało rozbudowanej bazy turystycznej. Przyjezdni nie mieli gdzie się zatrzymywać i przez to ich liczba nie była zbyt duża. Baza noclegowa ostatnimi laty została o wiele bardziej rozbudowana, i dlatego dzisiaj noclegi na Kaszubach nie stanowią żadnego kłopotu. Wystarczy tylko zajrzeć na stronę internetową i zrobić rezerwacje.

Dużym zainteresowaniem mogą się poszczycić szczególnie domki letniskowe, które położone są nieopodal jezior. W nich można zażywać kąpieli a także opalać się na naturalnych plażach. Latem miejsca te zawsze są zarezerwowane, stąd też o noclegi należy starać się z parotygodniowym, jeżeli nie paromiesięczny wyprzedzeniem.