Czemu dobrze zwiedzić Legnicę? Jakie odnajdziemy tam atrakcje? Co jest najbardziej odpowiedniego w Legnicy?

Odwiedzając Polskę najlepiej odwiedzić jej południowo-zachodnią część, a przede wszystkim Legnicę. To rzeczywiście interesujące miasto, którego dzieje powodują, iż faktycznie dobrze się nim bardziej zainteresować. To naprawdę historia powoduje, że Legnica jest tak bardzo interesująca. To w Legnicy w średniowieczu odbyła się bitwa, która stała się ostatnią odsłoną mongolskiej agresji na średniowieczną Europę. W czasach nam bliższych, to właśnie w Legnicy stacjonował największy radziecki garnizon wojskowy. Ślady tych dwóch wydarzeń są zauważalne w Legnicy po dzień dzisiejszy.

legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Zamek Piastowski w Legnicy jest jednym z najbardziej wiekowych na ziemiach polskich. Tego rodzaju rekomendacja jest na pewno wystarczająca, ażeby zobaczyć go na własne oczy. Pierwsze wzmianki o zamku sięgają już wczesnego średniowiecza, zaś swoją rangę zdobył za rządów Piastów Śląskich, gdy była już jedną z dwóch najistotniejszych siedzib książąt tego rodu. Zamek taki aż do siedemnastego wieku pozostaje jednym z najważniejszych budowli obronnych na terenie Śląska – jak stoją cenowo hotele w legnicy.

Historia zachęca do Legnicy bardzo dużo turystów, nie dziwi więc, iż hotele w Legnicy są czasem pełne, trudno znaleźć wolny pokój. Całe szczęście jednakże baza noclegowa w Legnicy bez przerwy się powiększa, więc jak Legnica noclegi – rekomendujemy odwiedzić domki wakacyjne – przeważnie nie powinny być problemem. Tak więc jak mamy chęć ją odwiedzić, to powinniśmy znaleźć coś najlepszego dla siebie. Będąc w Legnicy na pewno powinniśmy odwiedzić katedrę. Wywodzi się ona z lat 1333 – 1380 i do dzisiaj zachowały się średniowieczne elementy wyposażenia, szczególnie datowany na piętnasty wiek penaptykiem. Godna uwagi jest też chrzcielnica, która pochodzi z trzynastego wieku. Strzelisty budynek dominuje nad miastem, tak więc bez kłopotu można go odnaleźć bez konieczności sięgania w tym celu po mapę.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowany nieopodal legnickiego Rynku wspaniały barokowy budynek Starego Ratusza przyciąga wzrok każdej osoby, jaka jest w odwiedzinach w tym mieście. Aktualnie jest tam administracyjne zaplecze legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, którego spektakle cenione są w kraju oraz za granicą . Budynek Starego Ratusza jest częścią zabytkowej 18-wiecznej zabudowy legnickiego Rynku.