Planujesz założyć sobie kartę debetową? Poznaj jej zalety

Zastanawiasz się nad założeniem karty debetowej? Jest to doskonały środek płatniczy, jaki pozwala na przeprowadzanie transakcji gotówkowych, lecz to nie jedyna jej zaleta. Jeśli masz zamiar pójść do banku, aby wreszcie ją uzyskać, powinieneś poznać inne jej atuty.

karta kredytowa

Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności karta debetowa daje szybki dostęp do posiadanej gotówki, dzięki obsługiwaniu płatności zbliżeniowych. Do danej kwoty nie trzeba podawać PIN-u, wystarczy wyłącznie przyłożyć kartę i dokonać niezbędnej płatności. Jeśli potrzebujemy zapłacić więcej, należy podać kod. Na karcie debetowej można uzgodnić dzienne limity, które pozwalają nadzorować wydatki oraz nie przekraczać konkretnego pułapu.

Można go w dowolnym momencie zmienić, a w każdej placówce finansowej są podane maksymalne limity. Karta debetowa pozwala nie tylko na wykonywanie płatności, ale również to sposób na wypłacanie gotówki w bankomatach konkretnego banku. Podejmując pieniądze z bankomatu innego banku, należy mieć na względzie naliczanie prowizji. Od chwili posiadania karty nie będziesz mieć problemu z płatnościami w sieci, które często jej wymagają. Kupisz wszystko, czego potrzebujesz, ekspresowo załatwiając kwestie związane z płatnościami, przyspieszając czas wysłania paczki i otrzymania asortymentu, na który czekałeś.

karty kredytowe

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach internetowych zakupy możemy robić przez 24 godziny na dobę, co jest wyjątkowo istotne dla ludzi, którzy z racji pracy bądź obowiązków domowych nie mają na to czasu w trakcie dnia. Wieczorem w końcu mają chwilę dla siebie i mogą wykonać inne sprawy. Mówiąc o walorach kart debetowych należy pamiętać o możliwości wpłat na własne konto, korzystając z funkcji bankomatu. Już nie musimy chodzić do banku, wszystko bowiem da się załatwić od ręki. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się na temat jak zabezpieczenie kontraktu albo poruszyć inne kwestie związane z kartą debetową, powinieneś pojechać do banku, by porozmawiać o interesujących cię zagadnieniach. Dobrze jest wcześniej umówić się na spotkanie, aby nie być zmuszonym do czekania w kolejce, ponieważ w banku zwykle przebywa sporo ludzi. Mając wyznaczoną godzinę szybko dowiemy się wszystkiego, co nas ciekawi, a szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na temat ubezpieczenia karty.