Jakie zabytki zwiedzić we Wrocławiu? Fascynujące miejsca, jakich nie można pominąć!

Bez wątpienia jednym z najładniejszych miejscowości w Polsce jest Wrocław, który nie bez powodu został nazwany ‘miastem spotkań’. Od wielu lat Wrocław imponuje turystom, którzy z zapartym tchem przyglądają się przepięknemu Rynkowi oraz oglądają różnego rodzaju zabytki. Niesamowity klimat miejsca wyróżnia Wrocław spośród pozostałych miejscowości, poprzez co systematycznie odwiedzają go zarówno turyści z kraju, ale także z zagranicy.

wrocławskie mosty

Autor: Feedback/ Hill & Knowlton
Aby dobrze zwiedzić Wrocław trzeba zagospodarować sobie nawet 7 dni, w czasie których jesteśmy w stanie aktywnie spędzać praktycznie każdą godzinę. Podczas pobytu w ‘mieście spotkań’ z całą pewnością nie można pomijać takich miejsc jak Rynek Główny, lub też Ostrów Tumski, które mogą zainteresować swoją historią i emanują unikatowym klimatem. Cechą szczególną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom w czasie aktywnego odpoczynku. Do szczególnie wartościowych ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są wyjątkowe ze względu na interesującą zabudowę. Każda osoba, która myśli o wypoczynku we Wrocławiu musi dokładnie zapoznać się z miejscami, które niemalże grzechem byłoby pominąć. Doskonałym rozwiązaniem jest zakupienie mapy turystycznej, na której uwidocznione są interesującą miejsca ale również zabytki. Bardzo dużo osób korzysta także z internetowego przewodnika, za sprawą którego mamy możliwość bezproblemowo znaleźć dane miejsce, jak i wskazówki dojazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, aby zagwarantować sobie wspaniałe atrakcje. Wrocławska architektura na długi czas może pozostać w pamięci turystów. Ciekawy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to jedynie bardzo mała część zabytków, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o tak niezwykłą miejscowość, jaką jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nikogo zastanawiać – http://ekotur.wroclaw.pl/. http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html

panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wrocław jest znany również z zabytkowych mostów, które możemy zauważyć dosłownie na każdym kroku. Wszystkich pasjonatów historii powinna także zaciekawić Panorama Racławicka – arcydzieło stanowiące największe malowidło w Polsce. Uwagę turystów przykuwają także piękne kościoły, a w szczególności Dzielnica Czterech Świątyń, czyli miejsce, w którym w odległości 300 m jesteśmy stanie oglądać kościół katolicki, protestancki, cerkiew a także synagogę. Zdecydowanie trzeba mieć na względzie jak mnóstwo zabytków możemy zobaczyć we Wrocławiu.