Rajd po Afryce – warto wynająć samochód terenowy z wciągnikiem.

Rajdy autem terenowym po safari nie muszą być organizowane przez biura podróży, jeśli ktoś woli prywatnie objeżdżać krainę dzikich zwierząt wybrał odpowiednią stronę. W tym artykule przedstawimy aparaturę jaką wypadałoby ze sobą wziąć na taką drogę w nieznane.

Pocznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i urządzeń dotyczących bezpośrednio nas, naszego życia, ogólnie mówiąc przeżycia w sytuacji kryzysowej. Nie trzeba się niepokoić o ubrania, środki czystości, gdyż te produkty możemy tanio nabyć w krajach afrykańskich, w takim razie nie ma potrzeby zabierać większego zapasu, gdyżw sytuacji kryzysowej może nam brakować przestrzeni na naprawdę potrzebne produkty np. Liny nierdzewne. Na pierwszym miejscu na pewno znajdują się lekarstwa. Z dostępem do leków na miejscu może być ciężko, dlatego należy wziąć zapas z Polski, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeżeli spiekoty afrykańskie w każde popołudnie będą sprowadzać ból głowy i kiedy ulegniemy poważniejszemu incydentowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki na łatwe zasypianie, nawet jeśli nie macie z tym problemu w naszym kraju, bezsenność może was złapać w podróży po Afryce. Maść na bolące po całodziennym chodzeniu po sawannie mięśnie albo zmęczone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie ma potrzeby tłumaczyć, higiena w Afryce nie stoi na wysokim poziomie. Tabletki na rozwolnienie, może się zdarzyć, jeśli macie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych obszarach ciężko zdobyć czystą wodę. I środek przeciwko malarii. https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/ obowiązkowo należy je zacząć przyswajać jeszcze przed wylotem z Polski. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele ciężej niż miejscowi. Ponadto, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeżeli chodzi o temat zachowania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest także zabranie kremu z filtrem, ponieważ w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Zabierzmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego auta terenowego. Zapewne wypożyczonego.Ważne, żeby posiadał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Będzie wyposażony w sprzęt do szybkiej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My zabierzmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w wypadku konieczności można nawet tamować wyciek krwi, zbudować hamak, przykleić lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: . Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdujhttps://www.metfix.com.pl/y stalowe (SIGMA LIFT) lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.