Co warto ujrzeć w Szczawnicy? Tych atrakcji nie wolno przeoczyć

Szczawnica leży na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w kotlinie Grajcarka. Jej interesujące położenie powoduje, iż panuje w tym miejscu unikalny mikroklimat, duże nasłonecznienie i nieduża ilość opadów. Szczawnica jest otoczona przez szczyty górskie entuzjastycznie odwiedzane przez trampów: Rabsztyn, Wysoka, Trzy Korony i Sokolica.

Szczawnica daje też możność korzystania z innych turystycznych atrakcji. Przynależą do nich: spływy kajakowe,

spływ kajakowy

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com

wyciągi narciarskie, trasy wycieczkowe, rajdy jak też przejażdżki konne, saniami oraz bryczkami – patrz tu: . Znajdują się w tym miejscu również wypożyczalnie sprzętu sportowego: rowerów, nart oraz kajaków. Podróżnicy mogą także korzystać z obiektów sportowych, do których należą place zabaw dla dzieci, boiska do koszykówki, baseny kryte, etc. Czynnemu wypoczynkowi sprzyjają także piesze szlaki krajoznawcze, trasy konne i rowerowe.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie świetną informację – kliknij hotel konferencyjny poznań w poniższy link i rozkoszuj się czytaniem.

Szczawnica jest miejscowością kuracyjną cieszącą się wielką popularnością pośród podróżników wybierających się w góry lub potrzebujących zregenerować swoje zdrowie oraz polepszyć nastrój. Takie powodzenie zawdzięcza walorom przyrodniczym, specyficznemu mikroklimatowi oraz mnogim szlakom jak też atrakcjom turystycznym. Do największych możemy zaliczyć: spływ Dunajcem, krajoznawcze przejścia graniczne do Słowacji, kolej linową na Palenicę, trasy piesze, przejażdżki konne i stoki narciarskie. Przyjeżdżają w te okolice amatorzy czynnego wypoczynku oraz uprawiania sportów

rower treningowy

Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

rowerowych, wodnych a także zimowych – snowboardu i narciarstwa.

Szczawnica leży w malowniczej kotlinie Grajcarka – dopływu Dunajca, pomiędzy Małymi Pieninami i pasmem Radziejowej. Leży na wysokości 430-560 metrów nad poziomem morza. Blisko stąd też na polsko-słowackie przejścia graniczne, z jakich chętnie korzystają przybywający tu podróżnicy. Więcej: oferta domków w Szczawnicy. Szczawnica to głównie cenione uzdrowisko słynące z wód . Dominujące w tym miejscu korzystne warunki wynikają z położenia miasta. Dwie trzecie obszaru miasta pokrywają lasy gwarantujące szczególny mikroklimat, osłonę od wiatru i zdrowe, czyste powietrze. Szczawnica jest otoczona obszarami chronionymi posiadającymi liczne zalety przyrodnicze.
Tak więc już dziś wpisz w swój komputer: domki do wynajęcia Szczawnica czy Szczawnica domki. Nasza propozycja: aktualna oferta domków do wynajęcia w Szczawnicy.