Kilka dni w Pekinie, czyli co wpisać na listę kluczowych punktów, by dobrze poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, które niejeden z nas chce odwiedzić. I znakomicie nadaje się nawet na kilkudniową wycieczkę, bowiem nie każdy może cieszyć się dwutygodniowym urlopem. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my planujemy udać się do niniejszego miasta?

Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane wśród turystów miejsce, które jest największym na świecie drewnianym zespołem pałaców.

Jeśli absorbują Cię opisane w tym materiale tematy i masz ochotę zobaczyć większą ilość informacji na taki temat – wejdź tutaj.

Z pewnością nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, ale nawet jeden dzień starczy, by zaparło nam dech w piersiach, ponieważ jest tam po prostu wyjątkowo. Zespół pałacowy stale jest odnawiany, zatem można zwiedzać coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem robionej listy musi być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – ogromna i urzekająca. Znajdziemy w niej m.in. przeróżne odsłony posągu Buddy, np. Buddę Leczącego czy Buddę Maitreji, którego otacza czterech królów. Należy też pamiętać o Letnim Pałacu, jaki chociaż nie mieści się obok centrum miasta, to bez wątpienia jest warty zobaczenia (czytaj nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie dojeżdża tam metro, zatem zostaje nam taksówka, lecz z pewnością nie będziemy rozczarowani.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcemy zwiedzić, z tego powodu ich cena może się różnić. Na zwiedzanie nie mamy za wiele czasu, więc nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie znajdziemy w Badaling.

Aby rozwijać się w tym obszarze – kontynuuj oglądanie kolejnych niebanalnych wątków w przeróżnych postach. Kliknij w poniższy link i studiuj bez limitu.

Można się tam jechać autobusem, taksówką bądź wykorzystać oferty na wycieczki dawane przez biura podróży. Nie zapominajmy, by zabrać buty sportowe, gdyż wiele fragmentów Muru jest faktycznie ciężkich do przejścia.

Jeśli właśnie Pekinu nie dodałeś na listę miast, jakie planowałeś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być na przykład Bruksela, najistotniejsze jest, aby podróżować, nie przestawać tego robić, bowiem właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe u schyłku wieku W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie można cokolwiek zobaczyć, dlatego już dzisiaj szukaj sprzyjających cenowo wycieczek albo niekosztownych biletów lotniczych, a czekają cię rewelacyjne wrażenia.