Jak zamówić tanie loty?

Zapewne nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o tych, którzy za parę groszy polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to możliwe, żeby kupić bilet za tak małe pieniądze? Zdecydowanie tak! Prawdziwi poszukiwacze tanich lotów orientują się, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak wytrwałości i dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Po pierwsze: strzeżmy się wysokiego sezonu, czyli wakacji oraz długich weekendów. Taniej nabędziemy bilet jesienią lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet wiele razy dziennie. Toteż istotne jest, o której godzinie je sprawdzamy . Ceny zwykle idą w górę tuż przed weekendem, bo logiczne jest, że wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie podróży i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują także działy odpowiadające w firmach

samolot

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, zmieniają się też wieczorem. Dobrze jest dlatego sprawdzać ceny biletów parę razy w ciągu dnia i po prostu czatować na dobrą cenę. Jednego możemy być pewni: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.

Kolejna wskazówka: im z większym wyprzedzeniem bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Gdy nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, wyjedźmy tam, gdzie właśnie jest tanio.

samolot

Autor: Bernal Saborio
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby przekonać się, do jakiego kraju w danym momencie są najlepsze ceny biletów , najlepiej wystukać w wyszukiwarce podróżniczej funkcję „wszędzie”. Nie zaszkodzi każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty , wypatrywać promocji.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku (https://naturalhotel.pl/wesela)? To oczywiście podobna problematyka, zatem niewątpliwie sugerowane artykuły również są warte zgłębienia.

Tak, tak – codziennie, jak można się domyślać najciekawsze oferty ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.

Warto jest również zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze zostaną nam przesłane najnowsze informacje o interesujących zniżkach linii lotniczej. Czytajmy też blogi, strony albo fora, na których podróżnicy mogą wymienić się informacjami.
Zastosujmy się do powyższych uwag, a przekonamy się, iż szukanie niedrogich biletów potrafi być bardzo przyjemnym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!