Wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

Jeśli ktoś będzie myślał o wypoczynku zimowym w górach to z pewnością na samym początku skojarzy Tatry, wraz z ich stolicą to znaczy Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie to miasto od bardzo dawna wygrywa pod względem popularności pośród wszystkich górskich miejscowości. W każdym sezonie przyjeżdżają do niego ogromne ilości turystów, którym nie straszne jest ani stanie w kilometrowych korkach na trasach dojazdowych, ani problemy z parkowaniem, ani wysokie ceny.

zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Bowiem odwiedziny tego popularnego miejsca mają również swój wymiar finansowy, za apartamenty Zakopane centrum trzeba zapłacić dużo więcej niż w okolicach Zakopanego. Jednak dla większości turystów najbardziej istotne będzie, żeby przyjechać do tego pięknego miasta, poczuć jego atmosferę i zrobić sobie spacer po uliczkach. Zakopane to miejsce, w którym o każdej porze roku nie można się nudzić. Od wiosny do jesieni przyjeżdżają do niego ludzie chcący pochodzić po wysokich górach. Za to zimą przyjeżdżają do niego bardzo duże ilości narciarzy i snowboardzistów, ponieważ jest ono bardzo popularnym ośrodkiem sportów zimowych. O ciekawych miejscach w Zakopanem dużo by mówić, jest ich tak dużo że każdy bez większego problemu znajdzie coś dla siebie. Lecz aby spokojnie wypocząć w czasie wizyty w tym mieście, to trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o jakimś miejscu do spania. Więcej na .

kurpówki zakopane

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda apartamenty (zobacz apartamenty w Kołobrzegu w pensjonacie Villamare) w Zakopanem oferują dużą liczbę noclegowych miejsc, ale czasami i to nie wystarczy. Święta, ferie zimowe czy dłuższe przerwy w pracy to okresy, kiedy z noclegiem będzie naprawdę kiepsko. Dlatego też mając jakieś plany wyjazdowe najlepiej odpowiednio wcześnie pomyśleć o miejscu do spania, zarezerwować go i mieć z tym zupełny spokój. Rzecz jasna nie zawsze można tak planować, czasami decyzja o podróży zapada spontanicznie, ale często się okazuje, że wszystkie apartamenty Zakopane mają już komplet gości. Lecz na szczęście w tamtej okolicy nie powinno to stanowić dużego problemu. Pobliskie miejscowości także dysponują bardzo bogatą bazą noclegową, więc jeżeli nie znajdzie się nic w centrum miasta, to można poszukać gdzie indziej Zobacz też