W jakim terminie i dokąd jest warto wybrać się na egzotyczne wakacje?

Wakacje przeminęły i przyszła piękna polska złota jesień. Jest o wiele zimniej i pogoda zrobiła się mniej przyjemna. Dzień staje się krótszy, a noc przychodzi prędzej. Zima zbliża się do nas dużymi krokami. Jedni się radują na samą myśl o świętowaniu, inni tymczasem są niezadowoleni, bo nie lubią zimy, przymrozków i śniegu.

wakacje

Źródło: http://www.eccoholiday.com/
Dla tych wszystkich, którym nie odpowiadają uroki zimy, można polecić w tym okresie odbycie egzotycznych wakacji. Kierunków wyjazdów może być bardzo dużo: Australia, Dominikana czy może ekwadorskie Wyspy Galapagos? Od pewnego czasu w branży podróżniczej można obserwuje się zmiany cenowe.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu tekst, zobacz inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam szkolenia dla nurków gdańsk, odnajdziesz tu podobne informacje.

W ostatnim czasie, ku zdziwieniu rodaków, ceny podróży do egzotycznych krajów zmalały. Niekiedy są one także niższe od cen krajowych. Może to faktycznie dziwić, że wczasy zagraniczne kosztują mniej. Niemniej dla wielu rodaków jest to dość propozycja. Przecież egzotyczne podróże są snem wielu osób. Marzeniem, które przy aktualnej atmosferze na rynku może być zrealizowane.

Gdzie warto jechać jesienią czy zimą? Miejsc wartych polecenia jest wiele. Niewątpliwie na uznanie zasługują wymienione Wyspy Galapagos, zwane także Wyspami Żółwimi, warto sprawdzić oferty. Tamte krajobrazy mogą budzić podziw u każdego turysty.

wczasy

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com

Wyspy te są położone na zachód od Ameryki Południowej i są archipelagiem pochodzenia wulkanicznego. Jest to tak cudne miejsce, że zyskało nawet w XVI wieku nazwę Zaczarowanych Wysp, ponieważ sprawiały wrażenie, że dryfują po morzu.

Dobrym miejscem na urlop pod palmami jest także Dominikana w Ameryce Środkowej. Mimo tego, że znaczną część jej terenu stanowią góry, to nie utrudnia w żaden sposób napływu turystów.

Jeśli masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na przedstawiany wątek, to przejrzyj nowy wpis, który na pewno będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

Dominikana jest dobrym miejscem na urlop praktycznie przez cały rok, gdyż średnia temperatura ma 25 stopni, a zimą nie spada poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. Piaszczyste plaże zalane promieniami słońca oraz piękne palmy są niewątpliwie najlepszą wizytówką tego miejsca.

Kolejną egzotyczną możliwością jest Australia, gdzie temperatura od grudnia do lutego wynosi od dwudziestu pięciu do dwudziestu ośmiu stopni. Można w Australii zarówno wylegiwać się na słońcu, jak i spędzać czas aktywnie zwiedzając.