Główne informacje o turystycznej ofercie w Szklarskiej Porębie, baza noclegowa w tym znanym kurorcie.

Wybierając się w rejon Dolnego Śląska warto choć na chwilę zatrzymać się w Szklarskiej Porębie. Ta niewielka turystyczna miejscowość, położona w pobliżu Jeleniej Góry, ma na stałe niecałe 7 tysięcy mieszkańców, ale w sezonie przebywa w niej kilka razy więcej urlopowiczów.

Niektórzy uważają, że będzie to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Dolnym Śląsku, ze świetnymi warunkami klimatycznymi, porównywalnymi z tym, co oferują alpejskie kurorty. Bierze się to głównie ze specyficznego położenia, częstych wiatrów i rzeźby terenu, a przez swoje specyficzne warunki rejon ten stał się bardzo chętnie wybieranym przez najróżniejszych sportowców.

Nasz wpis wydał Ci się ciekawy? Masz ochotę na następne wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,oferta-klacze.html) w poniższy link.

Często organizuje się tam kondycyjne obozy, w jakich biorą udział nawet nasi kadrowicze. Ale Szklarska Poręba popularna jest także pośród normalnych turystów, ze względu na swoją ofertę i w zimie i w lecie. Bardzo często goszczą w niej ludzie z pierwszych stron gazet, artyści i celebryci, szczególnie widoczne to będzie na stokach górskich w zimie – strona www.

jazda na nartach biegowych

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Poręba Szklarska jest bardzo znanym ośrodkiem sportów zimowych, głównie dzięki temu że pokrywa śnieżna występuje tam przez ponad sto dni w roku. Popularne jest typowe narciarstwo, lecz sławę temu kurortowi zaczęły przynosić najlepsze w tym rejonie Europy trasy biegowe. Jest ich około 150 kilometrów, jest więc zupełnie zrozumiałe, że zimą przyjeżdża tam mnóstwo ludzi wolących ten rodzaj sportu. Również letnie miesiące mogą dużo zaproponować odwiedzającym tę miejscowość turystom, pobliskie góry zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek.

Tak duża popularność Szklarskiej Poręby zaczęła się przyczyniać do znacznego poszerzenia noclegowej oferty w ostatnich latach. Wybudowano sporo nowoczesnych pensjonatów i hoteli, znacznie polepszył się także standard prywatnych kwater i pokoi. W popularnych okresach, takich jak okolice Nowego Roku, wakacje (sprawdź ofertę od biura podróży coral travel) i ferie zimowe obłożenie turystów może być tak duże, że niekiedy mogą być problemy ze znalezieniem wolnych miejsc, i jakiś Szklarska hotel trzeba sobie dużo wcześniej rezerwować – .