Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować?

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością zbyt mało, aby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, ażeby nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym musimy pamiętać, i jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Dużo osób wybierze się w góry, żeby pojeździć na nartach. Część wybierze polskie stoki, inni wyjadą za granicę. Jedni, oraz drudzy powinni jednak pamiętać, że zanim poczną szusowanie po stokach, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku ferii zostało ledwo 10 dni. To z pewnością zbyt mało, aby dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy przynajmniej ostatnie miesiące, to ma spory problem. Przed nartami dobry będzie także basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak mocno, jak pozostałe ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed wyjazdem począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, wyruszając na stok?Kask. To baza.

Warty zainteresowania artykuł, prawda? Skoro tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://kasprowicza13.pl/), którą także zapewne uznasz za cenną.

Może nam się zdawać, że jest zbędny, ale przy upadkach, o jakie nie trudno, ochrania naszą głowę, łagodzi przy upadkach. Przy znacznych prędkościach, które rozwija się na stoku, uderzenie głową o lodowy śnieg na pewno nie należy do rozkoszy.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Wyjątkowo ważne, gdy wyruszamy za granicę. Gdy coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą lub bytność w szpitalu z własnej kieszeni. Koszta idą nierzadko w tysiące euro. A jeśliby niezbędne było wezwanie helikoptera, mało komu udałoby się wypłacić, tak duże są to koszta. Jeżeli wyjazd aranżuje biuro podróży, zwykle ubezpieczenie wliczone jest w koszty. Kiedy jedziemy sami, musimy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie wyposażenia. Konieczne należy sprawdzić i odpowiednio do wzrostu jak też wagi ustawić wiązadła. Lepiej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest zwykle długa, narciarze się denerwują, zaś serwismen czyni to szybko, czasem niezbyt dokładnie. Już dziś wprowadź w przeglądarkę frazę: buty snowboardowe , nitro snowboard lub wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Można na przykład przez kilkanaście minut potruchtać, a następnie porozciągać się.